Παρέλαση Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821

Πανέμορφες εικόνες χάρισαν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας  παρελαύνοντας στην Καλλιμασιά για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821.

Από νωρίς το πρωί,μαθητές και εκπαιδευτικοί, συγκεντρωθήκαμε στο σχολείο και με τη συνοδεία της μπάντας μας,  πήγαμε στον Ιερό Ενοριακό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Καλλιμασιάς. Ακολούθησε Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο Πεσόντων. Στη συνέχεια, Δημοτικό, Γυμνάσιο και Λύκειο παρέλασαν στον κεντρικό δρόμο του χωριού ενώ γονείς,κηδεμόνες και κάτοικοι του χωριού είχαν λάβει θέσεις για να παρακολουθήσουν και να χειροκροτήσουν τα παιδιά. Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με ελληνικούς παραδοσιακούς  χορούς στον αύλειο χώρο του δημοτικού σχολείου.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες και στην εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Κρανάκη Α.

Και του χρόνου!

Visits: 28